طراحی لبخند چیست؟ (روش های ترمیمی)

دندانپزشکی زیبایی در تهرانپارس این توانایی را دارد که بیش از ظاهر شما را بهبود بخشد. داشتن لبخندی که دوست دارید اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و می تواند برای عزت نفس شما معجزه کند. لبخند شما اولین چیزی است که مردم وقتی به شما نگاه می کنند می بینند، بنابراین می دانیم که شما لبخندی می خواهید که به آن افتخار کنید. برای اطلاع بیشتر در رابطه با دندانپزشکی زیبایی در تهرانپارس بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

به لطف مواد فنی جدید مورد استفاده با پیشرفت دندانپزشکی مدرن، بسیاری از انتظارات زیبایی شناختی بیماران برآورده می شود. امروزه با این روش درمانی که توسط دندانپزشکی زیبایی به ما ارائه می شود، بیماران بی شماری به راحتی می توانند دندان های زیباتری داشته باشند.

پس از برنامه طراحی لبخند، بیماران ساختار دندانی مناسب برای تقارن صورت دارند. البته بیمار می تواند ساختار جدید دندان را نیز در حین اعمال تعیین کند.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان در تهرانپارس

 

همچنین مشاهده شده است که بیمارانی که به دلیل ظاهر بد دهان خود دچار کمبود اعتماد به نفس بودند پس از این درمان اعتماد به نفس خود را بازیافتند. مشاهده شده است که تعداد بیمارانی که پس از درمان با ظاهر جدید خود در آرامش بیشتری هستند بسیار زیاد است.

یکی از اولین چیزهایی که هنگام صحبت در مورد زیبایی به ذهن می رسد یک لبخند خوب است. شکل، ساختار و هماهنگی دندان ها به طور مستقیم بر زندگی اجتماعی افراد تأثیر می گذارد. یکی از مزایای دندانپزشکی زیبایی طراحی لبخند است. طبق آمار، افراد با لبخند کامل در همه زمینه های زندگی به ویژه در زندگی تجاری موفق تر و اعتماد به نفس بیشتری دارند.

طراحی لبخند که پرکاربردترین روش افراد با ساختار دندان مشکل ساز است، روشی است که با ملاقات با پزشک در یک نقطه مشترک مطابق با انتظارات و خواسته های فرد به راحتی قابل اجراست.

مهم ترین نکته ای که در طراحی لبخند باید در نظر گرفت این است که دندان ها با حالات چهره و ساختار فک بیمار هماهنگ باشند. طرح لبخند که به دست افراد شایسته طراحی و ساخته شده است، به فرد این امکان را می دهد که ظاهر بهتری داشته باشد. نکته مهم تصمیم گیری در مورد روش درمانی مناسب برای بیمار است. در این مرحله، بسیار مهم است که بیمار به وضوح ارتباط، خواسته ها و انتظارات خود را با پزشک منتقل کند.

هدف اصلی طراحی لبخند این است که بیمار لبخندی سازگار با دهان و ساختار استخوانی و متناسب با چهره داشته باشد که باعث خوشحالی فرد شود.

یک طرح لبخند خوب که با صورت سازگار باشد و دارای نسبت طلایی باشد، برای هر بیمار کاربردهای متفاوتی را می طلبد. با توجه به نیاز فرد موارد زیادی از جمله طول دندان ها، سطح لثه ها، رنگ دندان ها، فاصله بین دندان ها و لب ها در نظر گرفته می شود. پس از انجام روش های اعمال شده، افراد لبخند زیبایی را که آرزوی آن را دارند به دست می آورند.

هدف اصلی طراحی لبخند این است که بیمار لبخندی سازگار با دهان و ساختار استخوانی و متناسب با چهره داشته باشد که باعث خوشحالی فرد شود.

با طراحی لبخند می توانید ظاهری عالی داشته باشید

مناطق تیره نباید در دهان ایجاد شود. هنگامی که ما لبخند می زنیم، دندان های عقب ما نیز باید تا حدی قابل مشاهده باشند. اگر دیده نشود، نواحی تیره ای در گوشه لب ایجاد می شود که زیبایی شناسی را مختل می کند. در دندان های جلو، طول تاج دندان ها (قسمتی که در دهان دیده می شود) باید بزرگتر از عرض باشد و نسبت طلایی بین آنها در نظر گرفته شود.رنگ دندان شاید مهمترین جزئیات در طراحی لبخند باشد. دندان های ما هرگز یک رنگ نیستند. باید در بیش از یک رنگ و سایه های شفاف ساخته شود. طراحی لبخند (یا اصلاح لبخند)، رسیدن به لبخند رویایی شما کاملا امکان پذیر است.

طراحی لبخند چیست؟

طرح لبخند یک روش دندانپزشکی زیبایی است که عیوب دندان را اصلاح کرده و سلامت و ظاهر دندان را به شما باز می گرداند. این شامل یک درمان سفارشی و نتایج طولانی مدت برای یک لبخند صاف تر، سفیدتر و طبیعی تر است.

دندان های ما با گذشت زمان فرسوده، تراشه یا تغییر رنگ می دهند. با این حال، طراحی لبخند به شما لبخندی می دهد که تا آخر عمر دوستش خواهید داشت.

843892483924

بسته به نیازها و خواسته های شما ممکن است ترکیبی از مراحل زیر باشد:

 1. روکش های چینی
 2. ایمپلنت های دندانی
 3. تاج ها و پل ها
 4. ارتودنسی
 5. سفید کردن دندان
 6. پیوند
 7. کانتورینگ لثه
 8. بوتاکس
 9. ژوودرم (پرکننده های پوستی)

طراحی لبخند چقدر طول می کشد؟

در شرایط امروزی، در حالی که مردم سعی می کنند با سرعتی پر مشغله به زندگی برسند، یکی از کنجکاوترین مسائل در مورد طراحی لبخند، دوره درمان است. مدت زمان درمان برنامه ریزی شده برای فرد ممکن است متفاوت باشد. بسته به ساختار دهان و دندان، گاهی اوقات درمان در یک جلسه به پایان می رسد، در حالی که ممکن است بسته به شرایط نیاز به انجام چندین جلسه درمان داشته باشید.

قبل از رفتن به مرحله طراحی، پزشک بیمار را معاینه می کند و مشکلات موجود را مشخص می کند. پس از تامین سلامت دهان و دندان ، طراحی به گونه ای انجام می شود که برای فرد مناسب باشد. به عبارت دیگر مدت زمان درمان کاملاً با سلامت دهان و دندان فرد مرتبط است.

طراحی لبخند ممکن است سه هفته تا چند ماه طول بکشد تا تکمیل شود. این بستگی به اهداف شما و هر گونه مشکل دندانی دارد که باید ابتدا آن را برطرف کنیم.

اگر لبخند رویایی شما به ایمپلنت دندان نیاز دارد، این می تواند جدول زمانی شما را برای بهبودی مطلوب به حدود شش ماه تا یک سال افزایش دهد.

هزینه طراحی لبخند چقدر است؟

طرح‌های لبخند سفارشی برای هر بیمار فردی است و هزینه آن به روش‌های گنجانده شده در طرح درمان بستگی دارد. از آنجایی که طراحی لبخند در بیشتر موارد، یک عمل زیبایی است، ممکن است تحت پوشش همه طرح های بیمه نباشد.

چگونه بفهمم کاندید طراحی لبخند هستم؟

اگر می خواهید موارد زیر را برطرف کنید، کاندیدای طراحی لبخند هستید:

 1. تغییر رنگ دندان
 2. دندان های شکسته یا ترک خورده
 3. نامرتبی دندان ها
 4. لبخند لثه ای
 5. دندان های از دست رفته یا شکاف دار
 6. ترمیم های قدیمی از پر کردن و تاج

طرح لبخند نوعی درمان است که افرادی که عموما از ظاهر دندان های خود راضی نیستند برای زیباتر به نظر رسیدن به آن متوسل می شوند. درمان طرح لبخند فقط روی دندان ها اعمال نمی شود. اگرچه شکایات بیشتر از ظاهر دندان‌ها است، اما لثه‌ها نیز عاملی هستند که بر ظاهر بصری لبخند تأثیر زیادی می‌گذارند.

لثه های عقب رفته، لثه های لکه دار و تیره و حتی لثه هایی که در هنگام لبخند زدن بیش از حد ظاهر می شوند (لبخند لثه ای) از جمله مواردی است که بیماران از آن شکایت دارند. در دندانپزشکی زیبایی، زمانی که صورت انسان به صورت یکپارچه در نظر گرفته می شود، درمان بر اساس چگونگی تغییر ظاهر دندان ها و لثه ها در صورت انجام می شود.

اگرچه مهمترین چیز در طراحی لبخند، خواسته های شخص است، اما قوانینی برای یک لبخند بی نقص وجود دارد. قبل از هر چیز سطح لثه باید با سطح لب سازگار باشد و تراز دندان باید صاف باشد. فقط داشتن دندان های متقارن کافی نیست. در عین حال، نسبت طلایی باید با دهان، ساختار فک و شکل صورت دندان‌ها مشخص شود. در اینجا نظرات و توصیه های دندانپزشک از اهمیت بالایی برخوردار است. در عین حال نباید روی حالات چهره فرد تاثیر بگذارد.

ثبت نسبت طلایی در طراحی لبخند از نظر به دست آوردن دندان هایی که فرد آرزو دارد و می خواهد در آینه ببیند بسیار مهم است. علاوه بر این، بسیاری از ویژگی ها مانند سن، جنسیت، شخصیت و موقعیت اجتماعی بیمار از جمله مواردی است که قبل از اقدام به مرحله طراحی باید مورد توجه پزشک قرار گیرد.

طراحی لبخند چه مزایایی برای فرد فراهم می کند؟

مهمترین مزیت طرح لبخند بدون شک افزایش اعتماد به نفس فرد خواهد بود. جدا از این، دندان‌ها و لثه‌ها سالم‌تر به نظر می‌رسند، فرد لبخندی درخشان و بی‌عیب می‌گیرد و دندان‌هایی متناسب با نوع صورت دارد.

می توان آن را مطابق با انتظارات خود بدون ایجاد مشکل اعمال کرد. در اینجا هدف از بین بردن مشکل زیبایی شناختی است که فرد را آزار می دهد و فوبیای اجتماعی که در فرد ایجاد می کند از بین برود. برخلاف گذشته، افرادی که طرح لبخند دارند، بدون دغدغه زیبایی شناختی از لبخند زدن دریغ نمی کنند و در طول فرآیند طراحی لبخند، انواع مشکلات دهان خود را درمان می کنند. در نتیجه هم دندان های سالم و هم لبخندی بی نقص دارند.

با طرح لبخند جوانسازی کنید

با بالا رفتن سن افراد، تغییراتی در ویژگی های صورت آنها رخ می دهد. چین و چروک و شل شدن در ناحیه دهان شروع به نمایان شدن می کند. پس از این آرامش ممکن است دندان ها کمتر دیده شوند و این باعث می شود که فرد مسن تر از آنچه هست به نظر برسد. با فرورفتگی لثه، از دست دادن دندان ها، موقعیت هایی که مستقیماً بر لبخند و اعتماد به نفس تأثیر می گذارد، ممکن است مواجه شوید.

در این مورد یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام داد بدون شک استفاده از طرح لبخند است. با این اپلیکیشن دندان های از دست رفته تکمیل می شود، مشکلات لثه برطرف می شود و با طراحی مناسب برای فرد به راحتی ظاهری جوان تر به دست می آید.

درمان چگونه انجام می شود؟

ونیرهای لمینت پرسلن برگچه های سرامیکی نازکی هستند که در آزمایشگاه با برداشتن حداقل بافت در سطح مینای دندان فقط از سطوح قدامی دندان تهیه می شوند و در جلسه دوم به دندان می چسبند. آنها ظرفیت چسبندگی بسیار بالایی روی مینای دندان دارند و بنابراین ترمیم های طولانی مدت هستند. با این حال، توصیه می شود از عمل قاپیدن غذاهای سفت خودداری شود. روش لمینت ونیر در مراحل زیر انجام می شود:

در اولین ملاقات، طرح مناسب شما روی دندان ها به صورت سه بعدی با ماکت کاری مشخص می شود. این مطالعه از نظر ایجاد یک الگوی تعیین کننده برای پزشک، بیمار و تکنسین آزمایشگاه بسیار مهم است. در نوبت دوم واکس کار تهیه شده در لابراتوار روی دندان ها تمرین شده و هماهنگی های لازم انجام می شود. سپس اندازه گیری ها انجام می شود و روکش های موقت به طور موقت روی دندان ها چسبانده می شوند.

دکمه بازگشت به بالا